ODDAJA - Strpnost je kul

Strpnost je kul

Strpnost je kul

datum objaveObjavljeno / 15.12.2024 12:51

V oddaji Strpnost je kul smo tokrat v ospredje postavili povzročitelje nasilja. In čeprav je nasilju potrebno reči odločen ne, je pri povzročiteljih nasilja potrebne veliko strpnosti, ko se tudi sami odločijo, da nasilju in svojim nasilnim vedenjskim vzorcem rečejo ne. Kako pogosto se povzročitelji nasilja odločijo sprejeti pomoč in stopiti na drugo pot smo v tokratni oddaji Strpnost je kul spraševali Amadeja Kraljeviča, strokovnega sodelavca Društva za nenasilno komunikacijo, na področju programa, ki je v okviru društva na voljo povzročiteljem nasilja.


posnetek 11244 KB

Strpnost je kul

Strpnost je kul

datum objaveObjavljeno / 22.09.2024 09:59

Sklopu oddaj o strpnosti, ki smo jih pripravili v sodelovanju z Društvom za strpne odnose Eksena, smo po razmišljanjih o strpnosti v otroštvu in šolskih klopeh, dodali še razmislek o strpnosti v družini. Vzgoja se, vemo, začne v družini – in vse naše reakcije, vsi naši odnosi v našem kasnejšem življenju na nek način odslikavajo prav družinske razmere. O tem, kako družinsko strpni smo v Sloveniji sta z nami razmišljali magistrici psihosocialnega svetovanja, dr. Pascale Emily Pečnik, predsednica in Ajda Bezenšek, vodja psihosocialnega svetovanja v Društvu za strpne odnose Eksena.


posnetek 12130 KB

Strpnost je kul

Strpnost je kul

datum objaveObjavljeno / 01.09.2024 09:56

Vstopili smo v mesec september, ki po poletnih počitnicah prinaša vrnitev v šolske klopi in z njim tudi razmislek o strpnosti. Slednja je med otroci, učenci, dijaki in strokovnimi delavci v vrtcih in šolah še kako pomembna, nikakor pa ne samoumevna. Kako pogosto se z nestrpnostjo soočajo pedagoški delavci, kako proste oziroma zvezane roke imajo, ko želijo na nestrpne dogodke odreagirati in na kakšen način lahko k večji strpnosti spodbujajo tudi najmlajše smo v tokratni oddaji Strpnost je kul, spregovorili z magistricama psihosocialnega svetovanja, dr. Pascale Emily Pečnik, predsednico in Ajdo Bezenšek, vodjo psihosocialnega svetovanja v Društvu za strpne odnose Eksena.


posnetek 12270 KB

Strpnost je kul

Strpnost je kul

datum objaveObjavljeno / 11.08.2024 09:52

Strpnost – do sebe in drugih - je vrlina, ki nam omogoča lepo, spoštljivo in umirjeno življenje a nam jo na žalost vseh nas, v teh časih, žal še kako primanjkuje. Zakaj je strpnost kul smo na Radiu Sora razmišljali to nedeljo ob 17:30, ko smo pred našim mikrofonom pozdravili dve izjemni strokovnjakinji, magistrici psihosocialnega svetovanja – dr. Pascale Emily Pečnik, predsednico in Ajdo Bezenšek, vodjo psihosocialnega svetovanja v Društvu za strpne odnose Eksena.


posnetek 11712 KB

ARHIV
Prelistajte arhiv Radia Sora
ISKANJE