Matjaž Žura odslej vršilec dolžnosti direktorja OZG-ja
Objavljeno / 03.06.2026 14:05 Svet Osnovnega zdravstva Gorenjske je na včerajšnji seji imenoval Matjaža Žuro za vršilca dolžnosti direktorja zavoda. 16. aprila so ga sicer predlagali za direktorja OZG-ja za nov mandat, ker pa morajo njegovo imenovanje potrditi še občine ustanoviteljice, so ga za največ 12 mesecev imenovali za vršilca dolžnosti. Sedanji mandat se mu namreč izteče konec junija.
V zavod Osnovno zdravstvo Gorenjske se povezuje 18 občin ustanoviteljic. Vse morajo potrditi predlaganega direktorja, česar pa kranjski mestni svet na seji prejšnji teden ni storil in zahteva ponovitev razpisa.


