Slovenske košarkarice srebrne na EP do 16 let
Objavljeno / 24.08.2025 14:05
Slovenska ženska košarkarska reprezentanca do 16 let je na evropskem prvenstvu v Romuniji osvojila srebrno medaljo! Mlade košarkarice so na tekmovanju prikazale neverjetno borbenost in se z izjemnima zmagama v četrtfinalu in polfinalu uvrstile na tekmo za prvo mesto. Kljub temu, da so finale končale s petnajstimi točkami zaostanka, z rezultatom 62:47, pa so vseeno poskrbele za neverjeten uspeh z osvojenim naslovom evropskih podprvakinj. V slovenski izbrani vrsti so igrale tudi tri članice škofjeloškega Domela - Ema Kržišnik, Tija Kisovec in Zala Mali. Drugo mesto deklet je Sloveniji prineslo 16. medaljo reprezentanc v mlajših starostnih kategorijah.


