Vaterpolisti Triglava korak do naslova, bron Braniku

datum objaveObjavljeno / 25.05.2023 14:20

Vaterpolisti kranjskega Triglava so bili tudi v drugi finalni tekmi končnice državnega prvenstva boljši od Ljubljane Slovana. Na kopališču Kodeljevo so zmagali z 12:8, z enakim izidom, kot se je končala tudi prva tekma v Kranju, tako da so Triglavani od svojega osemnajstega naslova oddaljeni le še zmago. Branik Maribor je po zmagi v Kamniku osvojil tretje mesto.

Na Kodeljevem so tekmo bolje začeli domači vaterpolisti, ki so povedli z 2:0, toda ob odlični igri z igralcem več in boljši igri v obrambi so Kranjčani s štirimi zaporednimi zadetki, po dvakrat sta zadela Jan Justin in Aljaž Troppan, povedli s 4:2. V začetku druge četrtine so se jim domačini približali na zadetek zaostanka, ko je Miha Fakin zadel za 4:5. Toda to je bilo bolj ali manj vse, kar je Ljubljančanom uspelo v tem dvoboju. Kranjčani so si odločilno prednost priigrali v tretji četrtini, ko so povedli za pet zadetkov. V vratih Triglava je bil odličen Jure Beton, po štiri zadetke pa sta dosegla Justin in Troppan.